Blog

Haberler ve Güncellemeler
20 Ekim 2021Byminirenkkoleji

Çocuklarla Nasıl Oynamalıyız?

Çocuğun harika dünyasında oyun özeldir ve önemli bir yer tutar. Eğlenceli olmanın yanında çocukların gelişimi için de kritik öneme sahiptir. Oyun çocukların ‘işi’ ve dünya ile uyumlarıdır. Çocuklar oyun yoluyla yeni beceriler dener, hayal güçlerini keşfeder ve dünyayı, insanlarla ilişkileri öğrenirler. Bazen bir çorap araba olur, bazen bir kalem uçak olur. Neyin neye dönüşeceği spontanedir,...
20 Ekim 2021Byminirenkkoleji

Çocuklarda Çekingenlik

“Bir doğum gününe gidiyoruz, kızım bacağıma yapışıyor, yaşıtlarının yanına gitmiyor.” “Çocuğum sorulan sorunun yanıtını bilse dahi cevaplamak istemediğini söylüyor.” “Çocuğum evde çok iyi, bizimle oynuyor ve konuşuyor ama yaşıtlarının olduğu bir ortama girdiğimizde ağzından tek kelime çıkmıyor.”
20 Ekim 2021Byminirenkkoleji

Çocuğum Neden Benimle İnatlaşıyor?

Çocuklar; inatçı, hareketli ve meraklıdır, sürekli etrafı karıştırır. Bu dönemde çocuk tüm dünyanın merkezinde olduğunu ve dolayısıyla isteklerinin mutlaka gerçekleşmesi gerektiğini düşünür. Sahiplenme duygusu içinde paylaşmayı reddeder. Bu dönem dünyayı keşfettikleri dönemdir. Çevresini keşfetmeye çalışırken birçok konuda özerk davranmak ister.