Hakkımızda

Biz Kimiz

Eğitimci, uzman yönetici ve uzman psikologlardan oluşan Mini Renk yönetim kadrosu 2011 yılında Mini Renk Anaokullarını kurmuştur.

Eğitimde çok yönlülüğü hedefleyerek her sene isim hakkı satmadan merkezi bir yönetim ile büyümektedir.

Hedeflerinin doğrultusunda Mini Renk Anaokulları 2021-2022 yılı eğitim öğretim döneminde Mini Renk Kolejini açarak ‘Mini Renk Okulları’ kurumsal kimliğine geçiş yapmıştır.

Mini Renk Okulları, çocuğunuzun mutlu bir geleceğe ilk adımlarını atacağı, onu bekleyen geleceğe güçlü bir şekilde hazırlandığı yerdir.

11

Vizyonumuz

Eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslararası standartlar baz alınarak, yenilikçi, dinamik ve alternatif eğitim olanakları yaratan demokratik, evrensel değerleri içselleştirmiş kurum olmak. Yabancı dil, teknoloji, bireysel ve sosyal gelişim alanında başarılı ve kendisini tanıyan öğrenciler yetiştirmek. Ayrıca kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran analiz ve sentezler yapabilen, bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı; dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu; yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliğiyle çevrede bölgede ve ülkede etkin ve nitelikli bir model okul olmaktır.

11

Misyonumuz

  • Mustafa Kemal Atatürk ün aydınlattığı yolda onun ilke ve inkılaplarına inanmış,
  • Milli eğitimin temel ilkelerine bağlı,
  • Ulusunu seven, koruyan, kollayan,          
  • Ulusu için çalışmayı görev edinmiş, başka uluslara, kültürlere, inançlara ve insan haklarına saygılı,
  • Korkmadan, özgürce, severek, isteyerek öğrenen, öğrendiklerini hayata geçirebilen, düşünebilme kapasitesini genişletmeyi amaç edinen, zekâlarını doğru yerde, doğru zamanda, kendisi ve insanlık yararına kullanabilme becerilerini geliştirebilen bireyler yetiştirmektir.